Туреччина багата на чарівні місця, які розтоплять серце кожного мандрівника. Ніжний пісок, прозора вода, рідкісний вид черепах – усю цю красу можна зустріти на узбережжях Егейського та Середземного морів. Вони славляться своїми недоторканими блакитними водами, чудовими пейзажами та численними пляжами.
До початку сезону радимо ознайомитися з ТОП-5 найкращих пляжів Туреччини, усі вони отримали нагороду «Блакитний прапор». Ці пляжі відомі своїми кришталево чистими водами, вражаючими пейзажами та близьким розташуванням до стародавніх археологічних пам'яток.
Чирали – Анталія
Чирали
Пляж Чирали — досить живописне місце. Тут історія і природа знаходяться поруч, а м'який піщаний пляж розташований поблизу берега древнього міста Олімпос. З одного боку пляж оточений скалами, а з іншого – горою Янарташ (Химера).
Назва Чирали розшифровується як «палаючий або запалений» і відноситься до постійно палаючого газового жерла гори Химера. Пляж занурює відпочивальників у світ із химерними бунгало серед апельсинових і гранатових дерев із підвісними гамаками та підсвічується нічними ліхтарями.
Кабак – Узунюрт / Мугла
Бухта Кабак
Селище Фаралья знаходиться у 8 км від Фетхіє. Фаралья побудована на схилі, вкритому лісом турецької сосни (Pinus brutia), що веде до берегів бухти Кабак, де неповторна блакить зустрічається з зеленим кольором хвої. Щоб дістатися до бухти, потрібно пройти від села трохи більше 2 км. Бухта – ідеальне місце для тих, хто хоче насолодитися красою природи.
Бухта Кабак – глибока долина, яка з трьох боків оточена густими лісами, вона є рідкісним геологічним утворенням. Далі простягається водоспад Аладере.
Ізтузу Дальян / Мугла
Ізтузу Дальян
Літніми вечорами на пляж Ізтузу приходять довгоголові морські черепахи (Caretta Caretta), із середини травня до середини вересня вони відкладають яйця на пляжі. За первозданністю природи Ізтузу уважно слідкують, тому будь-яке будівництво на пляжі заборонено.
Пляж має вигляд піщаної коси, з одного боку вона омивається морем, а з іншої – озером. Можна купатися в морі і засмагати на піску, а потім у прісних водах озера на іншому боці. На одному кінці коси облаштований пляж Ізтузу, а на іншому – пляж Дальян Агзи, він відкритий для відвідувань тільки в денний час. Потрапити на Черепаший берег Ізтузу можна по дорозі з Дальяну. Також з Дальяну до Дальян Агзи відправляються пасажирські катери, там є кафе і кабінки для переодягання. Неподалік знаходиться античне місто Каунос, яке є претендентом до включення у Список об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Патара-Калкан / Анталія
Патара-Калкан
Патара — другий завдовжки піщаний пляж у Туреччині. Він є одним із важливих районів для розмноження довгоголових морських черепах (Caretta Caretta) у Туреччині, тому його визначили Особливою природоохоронною зоною, де будівництво на пляжі також заборонено. На обох кінцях пляжу є приміщення з душовими і роздягальнями, а також павільйони з прохолодними напоями та закусками.
Пляж Патара знаходиться в 17 км від Калкана, в 43 км від Каша і в 73 км від Фетхіє. Дорога проходить через стародавнє лікійське місто Патара, перш ніж дістатися пляжу. Вхід для відвідувачів пляжу доступний з 8-ї ранку до 8-ї години вечора, а після цього часу на пляж повертаються довгоголові морські черепахи (Caretta Caretta).
Акварюм-Бозджаада / Чанаккале
Акварюм-Бозджаада
Бухта Акварюм (Акваріум) розташована на південному березі Егейського острова Бозджаада (Тенедос). Акварюм відома своїми прозорими і чистими водами. Це місце – рай для любителів дайвінгу та підводного спорту. Тут, у відкритому морі, багато видів риби, яка не боїться близько підпливати до людей. Бухта славиться своїми захоплюючими краєвидами, глибоким синім морем і невеликим пляжем. До центру можна дістатися велосипедом, пішки або мікроавтобусом.
Бозджаада – острів атмосферних старих кварталів та вузьких вуличок. Він знаходиться поруч із знаменитим стародавнім містом Троя та пам'ятними місцями Галіполійської битви. Ця місцевість не залишить байдужим жодного поціновувача історії.